Fag MED Sundhed og Velfærd

Direktør for Sundhed og Velfærd 

Henrik Aarup-Kristensen

henrik.aarup-kristensen@99454545.dk


Chef for Sundhed og Ældre

Uffe Viegh Jørgensen 

Uffe.Viegh.Jorgensen@99454545.dk

Chef for Handicap- og Psykiatri

Pia Kornø

pia.korno@99454545.dk

 

Områdeleder af Psykiatri

Inga Eriksen

Inga.Lilian.Eriksen@99454545.dk


Chef for Visitationen 

Ellen Lykke

Ellen.Lykke@99454545.dk

Næstformand

Fællestillidsrepræsentant for FOA (LO) 

Lene Svenningsen

lene.svenningsen@99454545.dk

 

Fællestillidsrepræsentant

Ellen M. Rasmussen

ellen.m.rasmussen@99454545.dk

 

Tillidsrepræsentant for SL (LO)

Jeanette Andersen

Jeanette.Andersen@99454545.dk                        

 

Tillidsrepræsentant for FOA (LO)

Begina Vester Lassen

Begina.Lassen@99454545.dk

 

Tillidsrepræsentant for FOA (LO)

Maiken R. Stougaard

Maiken.R.Stougaard@99454545.dk 

 

Tillidsrepræsentant for FYS (FTF)  

Louise Kikkenborg Christensen

Louise.Kikkenborg.Christensen@99454545.dk

 

Tillidsrepræsentant (FTF)

Maria M. Andreasen

Maria.M.Andreasen@99454545.dk

 

Arbejdsmiljørepræsentant

Ann Cathrine Vestergaard

Ann.Cathrine.Vestergaard@99454545.dk

 

Arbejdsmiljørepræsentant

Anette Mellemgaard

Annette Mellemgård@99454545.dk

 

Sekretær

Mia Pilgaard Nielsen

mia.pilgaard.nielsen@99454545.dk                

Suppleanter til FAG MED Sundhed og Velfærd

FTR 

Suppleant for Louise K. Christensen

Lasse Olsen        

Lasse.Olsen@99454545.dk 

TR 

Suppleant for Jeanette Andersen

Mai Mosskov Andersen

Mai.Mosskov@99454545.dk 

FTR 

Suppleant for Lene Svenningsen

Jytte Graven

Jytte.Graven@99454545.dk

TR 

Suppleant for Maiken R. Stougaard

Mette Frost

 

TR

Suppleant for Begina Vester Lassen

Annie B. Nielsen
 AMR Suppleanter
Line Lilja Christiansen  
Mette Brændskov Andersen  

Dagsorden og referater

MED-udvalget for Sundhed og Velfærd
Opdateret 15. november 2018